Ciekawe imprezy i akcje w szkole w Radoszkach

czwartek, 19 lutego 2015 r., godz. 08:54  |  Wersja do druku

W Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Radoszkach, w okresie karnawału uczniowie uczestniczyli w zorganizowanych balach. Oprócz zabaw, brali także udział w pokazie przygotowanym przez mobilne planetarium i jak każdego roku pomagali ptakom przetrwać zimę.

W Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Radoszkach, w czasie karnawału nie zabrakło zabaw karnawałowych. W dniu 10 lutego 2015 roku odbył się bal dla uczniów klas IV-VI, a w "tłusty czwartek" zabawa dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III.

Klasy młodsze bawiły się znakomicie, był taniec kotylionowy, pociąg, karaoke oraz konkurs na najciekawsze kostiumy. Wszyscy, jak na "tłusty czwartek" przystało, dostali pączki ufundowane przez Radę Rodziców.

Starsze klasy przygotowały konkursy "Mam talent", taniec z balonami i z kotylionami. Zwycięzcy konkursów otrzymali słodkie nagrody. Największym zainteresowaniem cieszył się pokaz umiejętności wokalnych i tanecznych. Uczniowie świetnie się bawili, a humor dopisywał wszystkim.

W dniu 12 lutego, w szkole odbył się pokaz mobilnego planetarium. Jest to dmuchana kopuła, do której wchodzą goście, a po zajęciu miejsca na podłodze, z projektora wyświetlany jest pokaz multimedialny. Podczas seansu uczniowie obserwowali gwiazdozbiory zimowego i letniego nieba. Oglądali także planety Układu Słonecznego oraz gwiazdy większe od słońca.

Planetarium mobilne jest unikalnym narzędziem dydaktycznym, pozwalającym na pokazanie zjawisk astronomicznych i geograficznych zachodzących na niebie oraz zilustrowanie praw fizycznych rządzących ruchem ciał niebieskich. Dla młodszych i starszych to okazja do poszerzenia swojej wiedzy i odbycia cudownej podróży w niezwykły świat astronomii.

Jak co roku uczniowie szkoły podczas zimy włączają się do szkolnej akcji "Pomóżmy ptakom przetrwać zimę", która organizowana jest przez koło ekologiczno-przyrodnicze. Wzięto także udział w akcji "Dokarmianie ptaków w Górznieńsko-Lidzbarskim Parku Krajobrazowym", w ramach której dokarmiano ptaki oraz prowadzono ich obserwację.

Uczniowie dokumentowali także swoje spostrzeżenia w postaci zapisków, rysunków, wyklejanek, wierszyków. Zostały one zebrane w dzienniku obserwacji. Wszyscy zaangażowani w akcję prowadzą również dokarmianie i obserwację przy swoich domach. Przebiegiem akcji i jej dokumentowaniem zajęła się Danuta Zakrzewska - opiekun koła ekologiczno-przyrodniczego

Źródło: Michał Czapla, Bożena Gutowska, Marlena Gołgowska SP Radoszki

Ciekawostki ze szkoły w Radoszkach. fot. nadesłane: