Plaża nad Niskim Brodnem w Brodnicy

sobota, 22 listopada 2014 r., godz. 11:51  |  Wersja do druku

Nowa Starówka nie spodobała się i to nie tylko mieszkańcom, miejmy nadzieję, że plaża wraz z infrastrukturą nad Niskim Brodnem zbierze pochlebne recenzje. Projektant Maciej Kwiatkowski stworzył bardzo ciekawy pomost nad jeziorem Chojno, a także plażę w Górznie, którą niebawem będzie można już odwiedzać.

Nad Niskim Brodnem w Brodnicy ma powstać plaża z prawdziwego zdarzenia. Wstępny projekt przygotowany przez architekta Macieja Kwiatkowskiego ma być poddany konsultacjom społecznym. Czyżby to nauczka po Starówce, która zbiera większość negatywnych ocen nie tylko wśród mieszkańców miasta, ale również przyjezdnych.

Większość z nich nie może się nadziwić braku spójności pomiędzy placem, a kamieniczkami. Wiele uwag dotyczy także kiepskiej jakości granitu, który już jest cały w plamach, a będzie jeszcze gorzej. My również z sentymentem myślimy o starych kostkach, które upiększały rynek.

Miejmy więc nadzieję, że z plażą będzie inaczej, wszak powstać ma nowa infrastruktura. Projektant Maciej Kwiatkowski dał się już poznać tworząc udany pomost nad jeziorem Chojno (gmina Bobrowo), a także do niego należy projekt plaży wraz z infrastrukturą w Górznie.

W projekcie nad Niskim Brodnem uwzględniony zostanie między innymi: pomost kąpielowy, wodny plac zabaw, platforma rekreacyjna, pomost łączący dwa brzegi jeziora pozwalający na przechodzenie z jednej plaży na drugą, plaża, slip, miejsce do ćwiczeń, boisko do piłki siatkowej, miejsce odpoczynku tzw. pergola z miejscami na grilla i ognisko, plac zabaw dla dzieci, wypożyczalnia rowerów i kajaków, sanitariaty i parking.

Miasto zamierza zrealizować inwestycję przy współudziale środków unijnych. Aktualnie trwają prace projektowe i przygotowawcze. Został już zlecony projekt budowlany. Projekt zostanie wkrótce przedstawiony mieszkańcom i nowym radnym do konsultacji.

Źródło: brodnica.miasto.biz