Policja w Brodnicy informuje

środa, 22 października 2014 r., godz. 08:13  |  Wersja do druku

Czwarty tydzień października rozpoczął się tragicznie. Z jeziora Sosno w gminie Zbiczno wyłowiono zwłoki wędkarza, który utopił się łowiąc ryby. Ale i poprzedni tydzień nie był lepszy. W Brodnicy potrącono mężczyznę, który w ciężkim stanie został odwieziony do szpitala, a w Bartniczce zatrzymano młodego mężczyznę, który udusił łabędzia. Jakim trzeba być zwierzęciem, żeby udusić tak pięknego ptaka.

W piątkowy wieczór 17 października 2014 roku, przy ulicy 18 Stycznia w Brodnicy doszło do potrącenia pieszego. Funkcjonariusze ruchu drogowego wstępnie ustalili, że idący chodnikiem 62-letni mężczyzna nagle wszedł na jezdnię, wprost pod koła nadjeżdżającego auta. Mężczyzna potrącony przez auto, w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. 53-letni kierowca auta marki Daewoo Lanos był trzeźwy. Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia ustalają brodniccy kryminalni.

W niedzielę 19 października w miejscowości Szynkowizna, brodnicki dzielnicowy zatrzymał do kontroli drogowej motorowerzystę. W trakcie legitymowania go wyczuł od mężczyzny alkohol. Alkotest wykazał 1,6 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu brodnickiego, 35-letni mężczyzna został zatrzymany i grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek 20 października na jeziorze Sosno, w gminie Zbiczno znaleziono zakotwiczony ponton, w którym znajdował się sprzęt wędkarski. Pozwoliło to na wysunięcie przypuszczeń, że ktoś mógł wypaść z pontonu i utonąć. Wezwana z Włocławka grupa płetwonurków, odnalazła na dnie zwłoki 55-letniego mieszkańca gminy Jabłonowo Pomorskie, który prawdopodobnie wypadł z pontonu i utonął.

W minionym tygodniu dyżurny w komendzie otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Bartniczki, który widział mężczyznę zabijającego łabędzia. Wysłany na miejsce patrol odnalazł padłego ptaka. Badania weterynaryjne wykazały, że łabędź został uduszony. W rozmowie ze świadkami zdarzenia ustalono potencjalnego sprawcę przestępstwa. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec powiatu brodnickiego. Mężczyzna był pijany, za popełnienie tego przestępstwa Ustawa o Ochronie Zwierząt przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Brodnicki dzielnicowy został poinformowany przez strażników rybackich, że na jeziorze Sosno Królewskie, w miejscowości Zembrze, zaobserwowali mężczyznę pływającego łódką, który prawdopodobnie rozstawia sieci rybackie. Funkcjonariusz dołączył do strażników i na brzegu jeziora czekali na mężczyznę. Jak się okazało, 69-latek za pomocą uklejnicy i sznura węgorzowego dokonywał nielegalnego połowu ryb. Mieszkaniec powiatu brodnickiego zdążył już złowić 7 węgorzy i okonia, które zostały przekazane do gospodarstwa rybnego. Mundurowi zabezpieczyli sprzęt, który służył mu nielegalnego połowu. Za kłusownictwo grozi mężczyźnie kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do 2 lat.

Źródło: asp. Agnieszka Łukaszewska Oficer Prasowy KPP Brodnica