Zaloguj się | Rejestracja

Sadzimy cebulki kwiatowe

czwartek, 14 sierpnia 2014 r., godz. 12:42  |  Wersja do druku

Kwitnące wiosną kwiaty cebulowe zawsze budzą wiele zachwytów. Po zimie, która jest szara, nawet najmniejsza kępka krokusów wydaje się być "cudem świata". Dlatego w ogrodach sadzimy coraz więcej cebulek wspaniałych roślin, które zadziwiają kolorem i kształtem i dostarczają nam moc estetycznych wrażeń. Uprawa kwiatów cebulowych kończy się powodzeniem i nie wymaga zbyt dużo cierpliwości. Wystarczy umieścić dorodne cebule w ziemi, poczekać przez zimę …i gotowe!Mamy lato i kolorowe kwiaty cieszą nasze oczy wszystkimi barwami tęczy. Ale po zimie, gdy nie ma liści na drzewach, a śnieg właśnie stopniał, tęsknimy wszyscy do zieleni i kolorów w ogrodzie.

Okres kwitnienia roślin cebulowych przypada od lutego do czerwca, warto więc skusić się i posadzić grupami rośliny cebulowe, aby już od wczesnej wiosny zrobiło się kolorowo na naszych rabatach.

Przy doborze i zakupie kierujemy się okresem zakwitania roślin cebulowych. Jeśli wybierzemy kwiaty na każdy miesiąc, będziemy się nimi cieszyć bardzo długo.
Pod koniec lata i jesienią sadzimy cebulki, które odporne są na zimowe mrozy. Do takich roślin zaliczamy:
  • narcyzy,
  • tulipany,
  • hiacynty,
  • szafirki,
  • krokusy.

Wszystkie te rośliny zakwitną nam wiosną. Większość cebul i bulw ma zaokrąglony spód, gdzie można dostrzec ślady po korzeniach. Często posiadają też stożkowy wierzchołek. Warto kupować jak największe cebule, im będą one okazalsze tym efektywniejsze kwiaty uzyskamy. Poza tym duża cebula kwitnie na ogół dwa razy.

Cebule powinniśmy kupować tuż przed sadzeniem. Najlepiej zaopatrzyć się w nie pod koniec lata lub na jesieni. Nie wskazany jest ich zakup wczesną wiosną, ponieważ jest duża szansa, że nie zakwitną, a nawet nie wykiełkują. Dlatego, że dobrze ukorzenią się tylko wtedy, gdy posadzimy je późnym latem, bądź na jesieni.

reklama

Cebulki zawsze sadzimy wierzchołkiem do góry. Głębokość sadzenia zależy od wielkości cebulki. Zasadą jest sadzenie na głębokość trzykrotnej wysokości cebulki mierzonej od podstawy do wierzchołka. Pomiędzy sadzonymi cebulami powinien być zachowany kilkucentymetrowy odstęp, aby rośliny mogły się prawidłowo rozwijać, zarówno pod jak i nad ziemią.

Cebule możemy również posadzić w plastikowym koszyczku do sadzenia cebul. Do koszyczka kładzie się kilka sztuk cebul. Takie posadzenie znacznie ułatwia zbiór cebul oraz zapobiega uszkodzeniu przy wykopywaniu ich z ziemi.

W przeciwieństwie do innych roślin, rośliny cebulowe można nawozić jesienią, ale niezbyt obficie, gdyż w niskich temperaturach rośliny nie pobierają wszystkich substancji pokarmowych i ich nadmiar dostaje się do wody gruntowej. Wczesną wiosną powinno się je ponownie zasilić nawozem, tak aby zdrowe cebulki w dobrym stanie mogły przejść w okres letniego spoczynku.

Duży wybór pięknych, dorodnych cebul kwiatowych pojawił się już w Centrum Ogrodniczym "Działkowicz" w Brodnicy. Nie odwlekajmy zakupów, bo teraz mamy wybór różnych gatunków i wiele kolorów. Są także koszyczki w różnych kształtach i wielkościach, w których możemy posadzić cebule.

Centrum Ogrodnicze "Działkowicz" w Brodnicy, znajduje się przy ulicy Sikorskiego 8. Centrum czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00 i w soboty od 8:00-16:00. Zapraszamy!

Źródło: swiatkwiatow.pl

Duży wybór cebulek kwiatowych w Centrum Ogrodniczym "Działkowicz":


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama