GARMIN Iron Triathlon Górzno 2014

środa, 23 lipca 2014 r., godz. 10:10  |  Wersja do druku

Przez dwa dni Górzno żyło sportem. W weekend 19 i 20 lipca 2014 roku odbywały się w nim zawody triathlonowe, których organizatorem była firma LABOSPORT Polska. Pogoda była męcząca, doskwierało gorące powietrze, ale zawodnicy dzielnie walczyli do końca. Było co oglądać, co też wiele osób uczyniło, bowiem triathlon jest niezwykle widowiskowy.

Weekend 19-20 lipca 2014 przebiegał w Górznie pod znakiem sportu. Firma LABOSPORT Polska organizująca największy w Europie Środkowo-Wschodniej cykl imprez triathlonowych zawitała tym razem do Górzna. GARMIN Iron Triathlon rozpoczął się w sobotę 19 lipca o godzinie 12:00.

W finałowych zawodach GARMIN Iron Triathlon wzięło udział 343 zawodników. Najlepszym na mecie okazał się Marcin Ławicki z Lubina, z czasem 2:05:13 wyprzedzając Sebastiana Najmowicza z Olsztyna (2:10:38) oraz Jakuba Kuleszę z Jeleniej Góry (2:11:00).

Wśród kobiet najlepsza była Małgorzata Szczerbińska z Malborka z czasem 2:19:29, przed Olgą Kowalską z Warszawy (2:21:09) oraz Anną Piorun z Kalisza (2:21:56).

Wśród sztafet najlepsza okazał a się ekipa z Warszawy (Kolarski Team) w składzie: Jakub Goliniewski, Paweł Dembiński, Piotr Cypriański z czasem 2:05:53 (2 miejsce w klasyfikacji generalnej), przed drugą ekipą Kolarskiego Teamu: Monika Kurowska, Witold Serdakowski, Mateusz Syguła (2:30:18) i sztafetą w składzie Robert Stańko, Marek Cebula i Antoni Mężydło (2:32:26).

W klasyfikacji finałowej cyklu GARMIN Iron Triathlon zwyciężył Mikołaj Luft z Warszawy, wyprzedzając o 9 min. 29 sek. zwycięzcę górznieńskich zawodów Marcina Ławickiego i 27:00 Michała Majkę z LABOSPORT Team. Wśród pań najlepszą okazała się Małgorzata Szczerbińska z Malborka przed Joanną Susmanek i Olgą Kowalską. Zwycięzcy cyklu otrzymali profesjonalne rowery triathlonowe wartości 23.000 zł każdy.

Dla najlepszych z powiatu brodnickiego puchary ufundował i wręczył Senator RP Michał Wojtczak. Najlepszy wynik osiągnął Andrzej Sobiechowski (Brodnica) 2:32:43 wyprzedzając Grzegorza Barańskiego (Brodnica) 2:34:12 oraz Krzysztofa Górskiego z Górzna 2:45:58. Triathlonista z Górzna został też wyróżniony przez Burmistrza Ro0berta Stańko nagrodą finansową.

Na zakończenie zmagań przeprowadzono konkurs wśród trzech wylosowanych triathlonistów, którzy ukończyli cztery zawody cyklu GARMIN IRON TRIATHLON (było ich 115) o nagrodę ufundowaną przez organizatorów (Renault Clio – wartości 44.000 zł). Szczęśliwym posiadaczem auta został Tomasz Pomierny z Lubina (33 na mecie w Górznie).

Niedzielne popołudnie było przeznaczone dla dzieci i ich rodziców. Od godz. 14:00 rozegrano zawody GARMIN Iron Kids. Najmłodsze dzieci do lat 7 wystąpiły ze swoimi rodzicami w biegu na 200 m. Dzieci w wieku 8-9 lat samodzielnie pobiegły na 500 m, a dzieci w wieku 10-11 lat na dystansie 1000 m.

Dzieci starsze i młodzież rywalizowały w aquathlonie: 12-13 lat 100 m pływania i 1000 m biegu a kategoria wiekowa 14-15 i 16-17 lat na dystansach 200 m pływania i 2000 m biegu. Łącznie w zawodach dziecięcych wystartowało ponad 60 młodych adeptów sportu.

Imprezę zorganizowała firma LABOSPORT Polska wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy Górzno a dofinansowali: Województwo Kujawsko-Pomorskie, Urząd Miasta i Gminy w Górznie, Starostwo Powiatowe w Brodnicy, Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Górzno.

Źródło: irontriathlon.pl, Jacek Warmiński

GARMIN Iron Triathlon - plakat:

GARMIN Iron Triathlon Górzno 2014. fot. Karol Bannach LABOSPORT Polska: