Miasteczko Zdrowia na Jarmarku w Brodnicy

wtorek, 22 lipca 2014 r., godz. 09:17  |  Wersja do druku

Na IX Międzynarodowym Jarmarku Ekologicznym w Brodnicy, który odbędzie się w niedzielę 27 lipca, będzie można skorzystać z różnorodnej oferty porad i badań diagnostycznych. Aby je wykonać należy udać się do Miasteczka Zdrowia usytuowanego w parku, przy fontannie. Wśród bogatej oferty - bardzo ważne badanie zmian na skórze.

Podczas IX Jarmarku Ekologicznego, który odbędzie się w niedzielę 27 lipca 2014 roku w Brodnicy, będzie można skorzystać z bogatej oferty działań zdrowotnych przygotowanych przez organizatorów imprezy. Na terenie jarmarku będzie Miasteczko Zdrowia, które usytuowane będzie w parku, przy fontannie.

W Miasteczku Zdrowia będzie można wykonać następujące badania:
  • dermatoscopowe w kierunku badania zmian na skórze od godziny 12:00-17:00 (należy zabrać PESEL) - Fundacja "Światło" Toruń,
  • kardiologiczne (EKG, porada lekarza kardiologa, poziom cholesterolu we krwi, poziom cukru, RR, BMI, porady dietetyka, poradnictwo pielęgniarskie) od godziny 10:00-17:00 - Telemedycyna Polska "Zadbaj o swoje serce!" Katowice,
  • poziom cukru we krwi RR, spirometria, pomiary masy ciała i wzrostu, BMI, porady pielęgniarskie, porady dietetyka, porady położnej, kącik zabaw dla dzieci) od godziny 13:00-17:00 - Zespół Opieki Medycznej w Brodnicy,
  • gry i zabawy dla dzieci, promocja projektów i programów realizowanych w miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej od godziny 13:00-17:00 - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brodnicy,
  • pakiety promocyjne badań diagnostycznych i badań wody oraz żywności, prezentacja oferty laboratorium od godziny 13:00-17:00 - Laboratorium Badawcze ANCHEM Brodnica,
  • poradnictwo w zakresie opieki nad osobami starszymi, dziećmi i przewlekle chorymi w warunkach domowych od godziny 13:00-17:00 - Fundacja Światło" Toruń,
  • porady kosmetyczne, masaże ciała od godziny 13:00-17:00 - Centrum Edukacji Dorosłych Brodnica, Toruń,
  • pojazd samobalansujący, ergometr kajakarski, przyrząd do pomiaru składu ciała, koło fortuny europe direct od godziny 13:00-17:00 - Wyższa Szkoła Gospodarki Bydgoszcz,
  • produkty zielarskie, zdrowa żywność suplementy diety, prezentacja produktów i preparatów, poradnictwo w zakresie zdrowia od godziny 13:00-17:00 - Herba-Farm Monika Lipińska-Malicka Sklep Medyczny Brodnica,
  • oddziaływania prozdrowotne w zakresie profilaktyki uzależnień narko-i alkogogle, symulatory zachowań komunikacyjnych od godziny 13:00-17:00 - Andrzej Piasecki.

Imprezą towarzyszącą tegorocznemu IX Międzynarodowemu Jarmarkowi Ekologicznemu będzie Piknik Wołowy. Organizatorami Pikniku któremu towarzyszy hasło" Polska wołowina kulinarna to jakość specjalna” są: Agencja Rynku Rolnego, Krajowa Rada Izb Rolniczych oraz Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza.

Projekt finansowany jest z Funduszu Promocji Mięsa Wołowego. W programie imprezy zaplanowano: degustację przysmaków z wołowiny "na tysiąc sposobów”, konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych, konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich pt.”Półmiski pełne przysmaków z wołowiny ” oraz występy artystyczne. Będzie więc okazja do skosztowania pysznych potraw i do dobrej zabawy.

Jarmark wraz z Piknikiem Wołowym odbywać się będzie 27 lipca w godz. 13:00-20:00 na Przedzamczu w Brodnicy.

Źródło: Iwona Sugalska UM Brodnica