PWSZ we Włocławku zaprasza

piątek, 15 sierpnia 2014 r., godz. 13:52  |  Wersja do druku

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku to uczelnia publiczna, która kształci bezpłatnie na studiach licencjackich i inżynierskich, także na dwóch i więcej kierunkach jednocześnie. Osoby pracujące mogą się w niej kształcić w systemie popołudniowym, a dla osób dokształcających się jest szeroki wachlarz studiach podyplomowych. Warto więc zapoznać się z ofertą uczelni.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku, to publiczna uczelnia, która zatrudnia znakomitą kadrę dydaktyczno-naukową i kształci według nowoczesnych programów. Posiada nowoczesną i dobrze wyposażoną bazę dydaktyczną, a wszystkie jej obiekty są dostosowane do potrzeb studentów z niepełnosprawnością.

Uczelnia kształci bezpłatnie na studiach licencjackich i inżynierskich, także na dwóch i więcej kierunkach jednocześnie, takich jak:
  • Filologia angielska,
  • Filologia germańska,
  • Administracja,
  • Pedagogika,
  • Zarządzanie,
  • Informatyka,
  • Mechanika,
  • Budowa maszyn.

Mogą na niej podjąć bezpłatne studia w systemie popołudniowym osoby pracujące, a osobom chcącym się dokształcać uczelnia oferuje szeroki wachlarz studiów podyplomowych.

Wśród nich są:
  • Administracja publiczna,
  • Skuteczne zarządzanie,
  • Zarządzanie w turystyce,
  • Business English,
  • Grafika komputerowa,
  • Przygotowanie pedagogiczne,
  • Logopedia,
  • Nowoczesne formy edukacji ruchowej,
  • Teleinformatyka,
  • Zarządzanie oświatą,
  • Wiedza o kulturze i sztuce.

Przy włocławskiej PWSZ funkcjonuje bezpłatna Akademicka Szkoła Policealna, która posiada uprawnienia szkoły publicznej i przygotowuje do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w następujących zawodach:
  • technik archiwista, drogownictwa, geodeta,
  • opiekun w Domu Pomocy Społecznej i osoby starszej,
  • opiekun medyczny, asystent osoby niepełnosprawnej, opiekunka środowiskowa, technik bezpieczeństwa i higieny pracy.

Uczelnia zatrudnia znakomitą kadrę naukowo-dydaktyczną i kształci według nowoczesnych programów. Wszystkie kierunki studiów mają profil praktyczny, co przekłada się na dużą liczbę zajęć praktycznych prowadzonych przez doświadczonych praktyków. Uczelnia zapewnia studentom praktyki i staże zawodowe, dba również o łatwy dostęp studentów do najnowszych, także elektronicznych źródeł wiedzy.

We włocławskiej PWSZ studenci mogą korzystać z platformy e-learningowej i wirtualnego dziekanatu. Uczelnia dysponuje własną super nowoczesną i dobrze wyposażoną bazą dydaktyczną oraz dużym zapleczem do uprawiania sportu. Wszystkie obiekty są dostosowane do potrzeb studentów z niepełnosprawnością. Uczelnia dysponuje Domem Studenta z 72 miejscami oraz własną bazą rowerową.

PWSZ prowadzi w ramach programu Erasmus ożywioną wymianę studentów z 45 uczelniami zagranicznymi m.in. we Francji, Hiszpanii, Włoszech, Danii, Cyprze, Portugalii, Czechach, na Litwie, Łotwie, Bułgarii, na Węgrzech i w Turcji. Na uczelni aktywnie działa Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego, funkcjonują studenckie koła naukowe, a także różne sekcje Akademickiego Związku Sportowego.

Wszystkich zainteresowanych ofertą edukacyjną Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku zapraszamy do odwiedzania strony internetowej uczelni www.pwsz.wloclawek.pl, Facebooka PWSZ Włocławek oraz biur rekrutacyjnych przy ul. Mechaników 3 i ul. 3 Maja 17 (tel. 54 231 60 80 lub 668 075 483, 664 907 254, 668 075 602).

Zapraszamy także do odbycia wirtualnego spaceru po uczelni http://psww.pl/sites/default/files/Spacer/flash/pwsz_spac.html