BDK w Brodnicy informuje

czwartek, 26 stycznia 2023 r., godz. 11:01  |  Wersja do druku

Ferie to czas odpoczynku, dobrej zabawy i wspólnego spędzania czasu. Brodnicki Dom Kultury zaprasza na dwa, bezpłatne seanse dla całej rodziny. W repertuarze dwie, genialne animacje studia Pixar - AUTA 3 i DOBRY DINOZAUR.

WAŻNE! Wszystkie seanse KINOTEKI BRODNICA są BEZPŁATNE! (projekt realizowany w oparciu o dotację Urzędu Miejskiego w Brodnicy). Nie ma biletów, nie ma rezerwacji. Prosimy o punktualność (przed seansami nie ma bloków reklamowych, filmy rozpoczynają się punktualnie o wyznaczonych godzinach). Więcej informacji pod tel. +48 668 283 124

REPERTUAR:

30 STYCZNIA, GODZ. 13:00 - AUTA 3 (98')
Seria "Auta" to kapitalny przykład artystycznego (i estetycznego) roztrojenia jaźni. Pierwsza część jest wielkim hołdem dla amerykańskiej motoryzacji, trzecia - świetnym sportowym dramatem. Naszym zdaniem to najlepsza animacja, z całej serii. Dwie pierwsze części "Aut" mogą chłodzić silniki na niższych lokatach, ale trójka to prawdziwa rakieta! Na pozór scenariusz powiela schemat sportowych opowieści o hartowaniu stali. Z czasem jednak, wciągająca narracja o zderzeniu tradycji z nowoczesnością zmierza w coraz mroczniejsze rejony. Problemom Zygzaka McQueena ze starym silnikiem, wysłużonymi tłokami i startymi klockami hamulcowymi nie zaradzi bowiem nawet najsilniejsza wola zwycięstwa. To, co nowe, nie jest w filmie demonizowane. Zaś tego, co stare, nie otula się woalem nostalgii. Ostatecznie wygrywa ten, kto zbuduje swoją tożsamość w oparciu o doświadczenia obydwu pokoleń. Krótko mówiąc, to nie tylko najlepsza odsłona całej serii, przeprosiny po nieudanej "dwójce" i ścisły top wszech czasów studia Pixar, ale także mądry film o przemijaniu, na które – nawet w świecie pstrokatych i rozgadanych wyścigówek – nie ma lekarstwa.

9 LUTEGO, GODZ. 13:00 - DOBRY DINOZAUR (90')
"Dobry dinozaur", to film o rodzinie, odpowiedzialności, o przyjaźni i poszukiwaniu własnej drogi życiowej. Bohaterem filmu jest dinozaur Arlo, najmłodszy w rodzinie, w dodatku nieco lękliwy i z problemami. Gdy oddzieli się przypadkowo od rodziny, będzie musiał przejść dużą lekcję życia, by odnaleźć swoje miejsce na Ziemi. Na Ziemi, która nie została nawiedzona przez wielki meteoryt i na której to dinozaury są gatunkiem dominującym, a ludzie… podgatunkiem(?). Przyjaźń dinozaura z małym człowiekiem to seria zwariowanych przygód i okazja, by nieco pośmiać się z naszych przywar. Ta odwrócona ewolucja w animacji Pixara sprawdza się rewelacyjnie. Film pełny jest zabawnych scen, nietuzinkowych drugoplanowych postaci, rozsądnie prowadzonej akcji i bardzo mądrze opowiedzianej historii o uniwersalnych wartościach.

Kinoteka na ferie:

Źródło: Brodnicki Dom Kultury