CKZiU w Brodnicy informuje

czwartek, 26 stycznia 2023 r., godz. 08:43  |  Wersja do druku

20 i 21 stycznia 2023 roku w restauracji "U Bosmana" odbyły się studniówki uczniów klas maturalnych Technikum im. Zesłańców Sybiru z CKZiU w Brodnicy. W tym roku w CKZiU jest 12 klas maturalnych, więc trzeba było zorganizować dwa bale, na każdym z nich bawiło się około 170 osób.

Zgodnie z tradycją bale poprowadzili uczniowie - w piątek Dagmara Giziewska i Karol Świniarski, w sobotę Paula Olszewska i Daniel Szczawiński.

Gościem honorowym obydwu uroczystości była naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Justyna Prajs, która skierowała pod adresem maturzystów życzenia od siebie i władz powiatu – starosty, wicestarosty oraz przewodniczącego Rady Powiatu. Bal otworzył dyrektor szkoły, który życzył uczniom szampańskiej zabawy, a następnie poprowadził tradycyjnego poloneza. Układy choreograficzne tańca przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: Magdalena Nowakowska, Mateusz Gutfeld, Anna Michalska i Rafał Dąbrowicz.

Uczniowie podziękowali władzom powiatu, dyrekcji CKZiU, swoim wychowawcom oraz rodzicom bukietami kwiatów i piosenkami w wykonaniu Alicji Moczadło, maturzystki z klasy IVa Technikum Logistycznego. Beztroska zabawa trwałą do rana. O świetną atmosferę zadbał Orient Jr Band. Panowie Bartosz Goryński i Michał Florek dobierali utwory muzyczne zgodnie z gustami młodzieży, skutecznie zachęcali do zabawy, tryskali poczuciem humoru i pomysłami – grą na saksofonie, na akordeonie czy też nauką belgijki, tańca, który od pewnego czasu cieszy się dużą popularnością.

Dużo emocji wzbudził też konkurs tańca wymagający od uczestników znajomości tradycyjnych tańców – walca, polki, tanga czy twista. Nie są to ulubione tańce młodzieży, ale parafrazując słowa piosenki – "tańczyć każdy może, trochę lepiej, trochę gorzej". Podczas piątkowej imprezy konkurs wygrała Oliwia Bartkowska (IVcTL) ze swoim partnerem, II miejsce – Maja Kwiatkowska (IVb TL) z partnerem, III miejsce – Wiktoria Buczkowska (IVcTL) z partnerką. W sobotę zwyciężyła Paula Olszewska (IV TMR) z partnerem, II miejsce zajęła Aleksandra Jaworska (IV TH) z parterem, a III – Łukasz Gutowski (IV TMR) z partnerką. Najlepsi tancerze otrzymali dyplomy, medale i nagrody.

Po północy wychowawcy klas i rodzice wybrali Królową i Króla Balu, czyli maturzystów, którzy wg jurorów wyróżnili się na parkiecie piękną zabawą. Królewska para z piątku to Agnieszka Bieżuńska (IV TE) oraz Kacper Marchlewski (IVaTL), natomiast w sobotę korony zdobyli Wanessa Pliszka (IV TŻ) i Szymon Wesołowski (IV TB).

Przygotowanie balów studniówkowych młodzież CKZiU zawdzięcza rodzicom, paniom: Agnieszce Fagasińskiej, Annie Czerwińskiej, Katarzynie Kamińskiej oraz Ewelinie Ratkowskiej. Nawet najpiękniejsze chwile szybko mijają. Studniówka 2023 jest już tylko pięknym wspomnieniem. Teraz maturzystów czeka ciężka praca, bo za 100 dni rozpoczną się egzaminy, a od ich wyniku często zależy szansa na dalszą edukację.

Źródło: Barbara Stefańska

Studniówki CKZiU w Brodnicy/fot. Patryk Goryński:

Dzialkowicz.jpg