Nowoczesna świetlica w Brzoziu

wtorek, 22 listopada 2022 r., godz. 14:43  |  Wersja do druku

Za blisko 6 mln. zł w Brzoziu powstanie nowoczesna świetlica wraz z remizą OSP. We wtorek, 22 listopada w Urzędzie Gminy Brzozie podpisano umowę z wykonawcą zadania firmą REJBUD s.c. Zaprojektowany budynek zostanie podzielony na cztery części. Inwestycja ma być zrealizowana do końca roku 2023.

Wójt Danuta Kędziorska- Cieszyńska, przy kontrasygnacie skarbnik gminy Ewa Piotrowicz podpisała z firmą REJBUD s. c., reprezentowaną przez prezesa Jerzego Kaplarnego oraz Cezarego Kaplarnego umowę na realizację zadania "Budowa ekologicznej świetlicy wraz z remizą OSP w Brzoziu". Na spotkaniu obecni byli: przewodnicząca Rady Gminy Brzozie Maria Florkiewicz, kierownik Inwestycji i Rozwoju Katarzyna Sokalska , przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Brzoziu Arleta Wardowska, przedstawiciele OSP Brzozie: prezes Waldemar Bytner, vice prezes Krzysztof Szczawiński, naczelnik Jerzy Szostakowski.

Zadanie będzie polegać na budowie świetlicy wiejskiej wraz z remizą OSP Brzozie. Zaprojektowany budynek zostanie podzielony na cztery części:
  • część zachodnią z pomieszczeniami technicznymi i ogólnodostępnymi sanitariatami
  • część środkową (parter) z główną dużą salą szkoleniową oraz zapleczem kuchennym
  • część środkową (I piętro) dwa pomieszczenia warsztatowe oraz niezbędne zaplecza
  • część wschodnią z garażami dla OSP

Zgodnie z projektem budynek zostanie wyposażony w panele fotowoltaiczne, a ogrzewany będzie pompą ciepła. Budynek będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych, a jego łączna powierzchnia użytkowa wyniesie 849,58m2.

Wartość inwestycji to 5 885 550 zł, z czego 5 600 000 zł. stanowi dofinansowanie Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych – Polski Ład. Inwestycja ma być zrealizowana do końca roku 2023.
Prezes OSP Brzozie Waldemar Bytner, w imieniu strażaków podziękował wójt Gminy Brzozie Danucie Kędziorskiej – Cieszyńskiej za aktywność, dzięki której możliwe będzie wybudowanie nowoczesnego obiektu. Reprezentacja strażaków podarowała pani wójt kwiaty. Na spotkaniu ustalono plan zabezpieczenia sprzętu, który obecnie znajduje się w starym budynku.

- Obecna świetlica nie nadawała się już do użytku, dach ciekł, nie ma odpowiedniej wentylacji, obiekt nie jest dostosowany do obecnych norm. Budynek jest w opłakanym stanie, wręcz straszy– dlatego podjęłam decyzje o wyburzeniu i pobudowaniu nowej, nowoczesnej świetlicy. Gmina Brzozie na ten cel pozyskała 5,6 mln zł., co stanowi 95 % dofinansowania. Wkład własny gminy to tylko 5 %. Teraz wybudujemy nowoczesną świetlicę wraz remizą OSP. Jest to największa inwestycja w historii naszego samorządu. To będzie nowoczesny, innowacyjny budynek. Mam nadzieję, że świetlica będzie tętnić życiem i pozwoli na realizację wielu inicjatyw społecznych. Plany są ogromne, świetlica będzie wykorzystywana także przez Gminną Bibliotekę Publiczna, będziemy realizować szereg projektów, koncertów, warsztatów. Dodatkowo Ochotnicza Straż Pożarna zyska obiekt, który zapewni jednostce prężne i skuteczne działanie na rzecz pomocy i ratowania ludzkiego życia. W budynku przewidzieliśmy także miejsce na stworzenie siłowni - chcę spełnić marzenie moich mieszkańców – mówiła Wójt Gminy Brzozie Danuta Kędziorska-Cieszyńska.

Źródło: Urząd Gminy Brzozie

Podpisanie umowy/fot. Urząd Gminy Brzozie:

Dzialkowicz.jpg