Zaloguj się | Rejestracja

Policja w Brodnicy informuje

piątek, 29 lipca 2022 r., godz. 09:24  |  Wersja do druku

Brodniccy policjanci ukarali mandatami karnymi w wysokości prawie 6000 złotych kierowcę opla vectry, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a uciekając przed policjantkami popełnił szereg wykroczeń. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Oprócz kary w postaci mandatów, których suma jest kolosalna, 39-latek będzie odpowiadał przed sądem za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli oraz prowadzenia pojazdu bez uprawnień.Do zdarzenia doszło wczoraj (28.07.), krótko przed godz. 15:00 w Gorczenicy. Policjantki ruchu drogowego z Brodnicy dokonujący pomiaru prędkości przemieszczających się pojazdów, „namierzyły” opla vectrę, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 43 km/h. Funkcjonariuszki tarczą do zatrzymywania pojazdów, dały sygnał kierowcy do zatrzymania się. Kiedy policjantki podchodziły do stojącego na poboczu opla, kierowca gwałtownie ruszył i zaczął uciekać. Policjantki podjęły pościg za uciekającym oplem. Kierowca, który siedział za kierownicą samochodu, w trakcie ucieczki oprócz wielokrotnego przekroczenia prędkości, popełnił szereg innych wykroczeń, m.in. niestosowanie się do sygnałów i poleceń dawanych przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, niestosowanie się do znaku "nakaz jazdy z prawej strony", spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym innego niż kolizja, niestosowanie się do znaku "powierzchnia wyłączona", wyprzedzanie innych pojazdów mimo zakazu wyprzedzania, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, wyprzedzanie na podwójnej linii ciągłej.

W miejscowości Osiek, funkcjonariuszki straciły z pola widzenia uciekający samochód. Ustaliły jednak właściciela pojazdu i odwiedziły go w miejscu zamieszkania, w miejscowości Grzęby. Jak się okazało 39-latek pozostawił pojazd u kolegi, który przywiózł go do domu nie zatrzymał się do kontroli drogowej, gdyż nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Policjantki zatrzymały mężczyznę i przetransportowały do brodnickiej komendy, gdzie nałożyły na niego mandaty karne na kwotę prawie 6000 złotych oraz sporządziły wniosek o ukaranie do sądu, za kierowanie pojazdem bez uprawnień. Kryminalni przedstawili 39-latkowi zarzut przestępstwa niezatrzymania się do kontroli drogowej, za co odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: asp. szt. Agnieszka Wiesiołek oficer prasowy KPP Brodnica


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej