Gala laureatów konkursu "List do Taty"

piątek, 03 grudnia 2021 r., godz. 11:58  |  Wersja do druku

24 listopada br. w Senacie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom 6. edycji konkursu "List do Taty", zorganizowanego przez Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej we współpracy z Fundacją im. Cyryla i Metodego – Inicjatywa Tato.Net pod honorowym patronatem rzecznika praw dziecka Mikołaja Pawlaka. Organizatorem konkursu na etapie okręgowym był senator Ryszard Bober.

W konkursie pierwszą nagrodę otrzymała Martyna Pikul ze Szkoły Podstawowej w Pawłowiczkach (woj. opolskie). Przyznano także miejsce II i III, oraz 7 równorzędnych wyróżnień. Jak podkreślili organizatorzy ta edycja konkursu była wyjątkowa ze względu na rekordową liczbę nadesłanych listów – ponad 2800, a także liczbę senatorów zaangażowanych w przeprowadzenie konkursu w swoich okręgach wyborczych – na 100 senatorów zgłosiło się 46.

W uroczystej gali konkursu w Senacie gościła Dominika Piotrowska ze Szkoły Podstawowej w Radoszkach (gm. Bartniczka), która zwyciężyła w etapie okręgowym organizowanym przez senatora Ryszarda Bobera i zakwalifikowała się do ogólnopolskiej edycji konkursu. Dominika do Warszawy przyjechała wraz ze swoim tatą i dyrektor Szkoły Podstawowej w Radoszkach Haliną Murlik. Dominika jak i pozostali uczestnicy konkursu poza uczestnictwem w gali konkursowej mieli okazję zwiedzić Senat i zapoznać się z pracą parlamentarzystów, a także odwiedzili Centrum Nauki Kopernik.

- Cieszę się, że mogłem być jednym z organizatorów konkursu i gościć Dominikę w Senacie. Ten konkurs pokazuje, jak wyjątkowa i ważna jest emocjonalna więź dziecka z ojcem. To niezwykła relacja, której wyraz znalazł się w listach każdego z uczestników – powiedział senator Ryszard Bober.

Celem konkursu było zwrócenie uwagi opinii publicznej na ważną rolę ojca w rodzinie oraz propagowanie przykładów dobrego ojcostwa. Konkurs adresowany był do uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych, których zadaniem było napisanie pracy na temat: kim jest i co dla mnie znaczy mój tata (ojczym lub ojciec zastępczy).

Do udziału w konkursie z okręgu senatora Ryszarda Bobera zgłosiło się piętnaście szkół podstawowych z naszego regionu. Spośród ponad stu nadesłanych prac, jury wybrało laureata (Dominikę Piotrowską), przyznało II i III miejsce oraz 3 równorzędne wywróżenia. Etap okręgowy został podsumowany i rozstrzygnięty 3 września br.

Źródło: Paulina Szram Biuro Senatora RP Ryszarda Bobera

Gala laureatów 6. edycji konkursu "List do Taty"/fot. Kancelaria Senatu RP, Biuro Senatora :

Dzialkowicz.jpg