Zaloguj się | Rejestracja

Rekultywacja składowisk odpadów

wtorek, 25 marca 2014 r., godz. 11:59  |  Wersja do druku

Dzięki podpisanym w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu umowom, z terenu województwa kujawsko-pomorskiego zniknie większość zamkniętych składowisk odpadów komunalnych. Na ich miejsce powstaną tereny mające służyć mieszkańcom w formie ścieżek edukacyjnych. W powiecie brodnickim zniknie składowisko w Miesiączkowie.Urząd Marszałkowski w Toruniu wspólnie z lokalnymi samorządami z regionu przygotował projekt rekultywacji 22 składowisk odpadów. Realizacja tego projektu będzie możliwa dzięki pozyskanemu wsparciu w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.

W poniedziałek 24 marca 2014 roku odbyło się podpisanie umów o dofinansowanie projektu oraz 22 umów partnerskich na realizację tego przedsięwzięcia. Projekt "Rekultywacja składowisk odpadów w województwie kujawsko-pomorskim na cele przyrodnicze" ma na celu przywrócenie wartości użytkowych gruntów (ukształtowanie terenu, odtworzenie gleby, uregulowanie stosunków wodnych i wprowadzenie roślinności).

Jak powiedział Marszałek Województwa Piotr Całbecki:

-...Główny cel naszego projektu, to przywrócenie wartości przyrodniczych terenom po zamkniętych składowiskach odpadów. Infrastruktura, która powstanie w ich miejscu umożliwi prowadzenie działań edukacyjnych z zakresu ekologii, ochrony środowiska oraz racjonalnego gospodarowania odpadami...

reklama

Wsparcie na realizację projektu pozyskane zostało w ramach ogłoszonego przez Ministerstwo Środowiska konkursu, dotyczącego rekultywacji składowisk odpadów komunalnych lub ich wydzielonych części na cele przyrodnicze. Dotyczy to składowisk, dla których wydano decyzje dotyczące ich zamknięcia.

Planowana wartość zadania to ponad 27,6 miliona złotych, a wsparcie na realizację przedsięwzięcia to 23,5 miliona złotych (85%). Pozostałe środki to wkład własny beneficjentów (5%) oraz dotacja Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu (10%).

Wśród partnerów projektu umowę podpisała Gmina Górzno na rekultywację składowiska odpadów w Miesiączkowie.

Źródło: kujawsko-pomorskie.pl

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama