Gmina Brzozie

wtorek, 19 stycznia 2021 r., godz. 10:10  |  Wersja do druku

Ochotnicza Straż Pożarna w Brzoziu, dzięki staraniom wójt Danuty Kędziorskiej-Cieszyńskiej, jako jedyna w regionie otrzymała quada z napędem 6x6 wraz z przyczepką oraz specjalistyczną pilarkę spalinową. Całkowity koszt przekazanego sprzętu to 102,5 tysiące złotych.

14 stycznia 2021 roku odbyło się uroczyste przekazanie specjalistycznego sprzętu Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzoziu. Dzięki staraniom Pani wójt Danuty Kędziorskiej-Cieszyńskiej, do gminy Brzozie trafiły kolejne środki zewnętrzne. Tym razem pozyskano 100 000 złotych z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Fundusz Sprawiedliwości.

OSP Brzozie otrzymała:
  • quada z napędem 6x6
  • przyczepę do quada prestige 3w1 posiadającą funkcję kiprowania platformy przy pomocy wyciągarki, z niezależnym zawieszeniem dostosowanym do trudnego terenu na tandemie, a dzięki profesjonalnej zabudowie przyczepy quad z przyczepą może wjechać bezpiecznie praktycznie wszędzie
  • specjalistyczną pilarkę ratowniczą MS 462 C-M R, która jest wyposażona w system szybkiego montażu ogranicznika głębokości cięcia, system M-Tronic zapewniający optymalną pracę silnika 2-MIX z prowadnicą długości 50 cm

Quad Polaris Sportsman 6x6 570ESP jest wyposażony w dodatkowy osprzęt umożliwiający wszechstronne wykorzystanie go w akcjach ratowniczych i pomocowych, a także poprawiający komfort pracy strażaków. Quad umożliwi szybkie dotarcie praktycznie w każdy zakątek terenu gminy Brzozie, dodatkowo oświetlenie ostrzegawcze i światła drogowe usprawnią przejazd po drogach publicznych. Jednocześnie wyposażenie w wyciągarkę i dodatkowe oświetlenie robocze sprawią, że quad będąc pierwszym na linii działań, może być najszybszym narzędziem w udzielaniu pomocy. Quad jest również wyposażony w pług do odśnieżania, więc nawet w warunkach zimowych jest w stanie dotrzeć do potrzebujących pomocy. Komfort i bezpieczeństwo pracy strażaków jest zapewniony dzięki dodatkowemu zderzakowi, orurowaniu przedniej maski, osłonom dłoni, automatycznej skrzyni biegów, wspomaganiu kierownicy, grzanym manetkom. W skład wyposażenia quada wchodzą również dwa kaski i dwie pary gogli najwyższej jakości.

Całkowity koszt przekazanego sprzętu to 102,5 tys. zł (z czego 100 tys. to środki zewnętrzne, około 2,5 tys. zł. to środki własne Gminy Brzozie). Sprzęt został przekazany w obecności gości reprezentacji OSP Brzozie, a pomoc w pozyskaniu środków zapewnił poseł na Sejm RP Mariusz Kałużny.

To jedyny taki sprzęt w regionie i z pewnością posłuży w wielu akcjach.

Zakupiono specjalistyczny sprzęt/fot. UG Brzozie:

Źródło: UG Brzozie

Dzialkowicz.jpg