Salony STELA-MAR zapraszają

wtorek, 11 sierpnia 2020 r., godz. 06:15  |  Wersja do druku

Rowerami można dotrzeć wszędzie. Jak Polska długa i szeroka. Zapewne wiele osób nie ma jeszcze pomysłu na wakacje, a wakacje na rowerze, to pomysł wart zastanowienia. Wolność, wiatr we włosach i malownicze trasy, którymi niespieszno można jechać całymi rodzinami. W dobie pandemii koronawirusa jest to też sposób, by uniknąć zakażenia.

Podróże na dwóch kółkach niosą za sobą mnóstwo korzyści – pozwalają odkryć miejsca, do których nie można dotrzeć samochodem, poprawiają kondycję i zdrowie, a także są gwarancją wspaniałych wspomnień. Do sąsiedniego miasta, województwa, a może na drugi kraniec Polski – nieważne, czy wybieramy krótką wycieczkę rowerową, czy długą, kilku - lub nawet kilkunastodniową wyprawę, powinniśmy dobrze się do niej przygotować.

Minęły już czasy gdy na wyprawę rowerową wystarczył dobry dwuślad i plecak. Żeby wakacyjny wyjazd rowerowy nie przerodził się w koszmar, musimy zadbać o kilka spraw. Przygotowanie do kilkudniowej wyprawy rowerowej to nie tylko skompletowanie odpowiedniego sprzętu, ale przede wszystkim przygotowanie własnego organizmu. Na wyprawę rowerową trzeba być okazem zdrowia. Nie warto wybierać się myśląc, że jakoś dam sobie radę. Już na kilka tygodni wcześniej regularnie wybierajmy się w dłuższe trasy, najlepiej zbliżone do naszej wyprawy.

Przygotujmy się też do jazdy z bagażem. Jazda pustym rowerem naprawdę znacząco się różni od jazdy z bagażem, na dodatek rower potrafi się zupełnie inaczej zachowywać podczas jazdy. Warto tez potrenować na nierównym terenie i tu pole do popisu daje nam nasz rodzimy powiat. Ćwiczmy podjazdy, nauczmy się, jak podjeżdżać pod górę i pokonywać wzniesienia, ale także jak zjeżdżać z górki z dużym bagażem, kiedy rower jest mocniej obciążony.

Wypróbujmy też własny sprzęt, nie ma bowiem nic gorszego niż wyprawa rowerowa na sprzęcie, którego się nie zna i z siodełkiem, do którego nie jesteśmy przyzwyczajeni. Pamiętajmy że jadąc na kilkudniową wyprawę to właśnie na tym siodełku będziemy spędzać wiele godzin dziennie. Aby dobrze przygotować się do wycieczki rowerowej, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę szczególnie na stan łańcucha, sposób działania przerzutek oraz wygląd i stan kół oraz opon. Jeśli uznamy, że rower nie jest w pełni sprawny, powinniśmy oddać go do serwisu.

Z jazdy na rowerze płynie wiele korzyści dla zdrowia - pedałowanie poprawia pracę serca, pozwala schudnąć, kształtuje mięśnie. Trzeba jednak pamiętać o tym, że jazda na rowerze wiąże się również z kontuzjami. Najczęstszą przyczyną kontuzji nóg, podczas jazdy na rowerze, nie są wcale upadki i kraksy. Nieprawidłowe obuwie, przetrenowanie, a przede wszystkim źle wyregulowany sprzęt są odpowiedzialne za ból kolan, goleni, zapalenie ścięgna Achillesa.

Podczas jazdy uruchamiane są prawie wszystkie partie mięśniowe. Najintensywniej pracują mięśnie nóg. Przy rozsądnie dawkowanym, systematycznym wysiłku wzmacniamy mięśnie i w ten sposób kształtujemy sylwetkę – wysmuklamy łydki i uda, ujędrniamy pośladki i spłaszczamy brzuch. Jest to też idealny sposób na poprawę funkcjonowania układu oddechowego i układu krążenia.

A więc kompletujmy odpowiedni sprzęt, odzież i buty, dzięki którym wyprawa rowerowa może być jedną z najciekawszych przygód w naszym życiu. Gdy wszystko już gotowe – trasa wybrana, rowery po serwisie - ruszamy w drogę.

Salony STELA-MAR w Brodnicy znajdują się w centrum miasta przy ulicach: Farnej 4, Mostowej 8 i Kopernika 7.

STELA-MAR jest autoryzowanym dealerem firmy Kross.

Źródło: Artykuł promocyjny

STELA-MAR zaprasza i poleca - salon przy ulicy Kopernika:

STELA-MAR zaprasza i poleca - salon przy ulicy Farnej:

STELA-MAR zaprasza i poleca - salon przy ulicy Mostowej: