Gmina Brodnica

czwartek, 17 października 2019 r., godz. 11:27  |  Wersja do druku

15 października w gminnej sali sportowej przy SP Gortatowo z siedzibą w Szczuce odbyły się obchody Gminnego Dnia Edukacji Narodowej. Gospodarzami uroczystości byli wójt gminy Brodnica Adam Zalewski i dyrektorzy gminnych szkół podstawowych.

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: Anna Sawicka, wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Delegatura w Toruniu, która złożyła życzenia pracownikom oświaty w imieniu Marii Mazurkiewicz kujawsko-pomorskiego wicekuratora oświaty oraz własnym, radni gminy Brodnica na czele z przewodniczącym Tomaszem Nowakowskim, dyrektorzy gminnych szkół, dyrektor Niepublicznego Przedszkola "Magiczny Domek" w Karbowie, kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, nauczyciele, duchowieństwo oraz emerytowani dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi szkół z terenu gminy, przewodniczący i wiceprzewodniczący Rad Rodziców ze szkół gminy Brodnica, szkolna pielęgniarka, pracownicy Urzędu Gminy Brodnica oraz uczniowie.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztów sztandarowych szkół gminy Brodnica oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Przybyłych na uroczystość powitał Wójt gminy Brodnica Adam Zalewski, który dziękował wszystkim zebranym, a w szczególności kadrze nauczycielskiej, całemu personelowi szkolnemu, emerytowanym dyrektorom, pedagogom i pracownikom oświaty, radnym Rady Gminy Brodnica, którzy wspierają gminną edukację, wykazują się życzliwością w rozwiązywaniu problemów oświatowych, dbałością o obiekty i tworzenie jak najlepszych warunków dydaktycznych dla dzieci i młodzieży, Radom Rodziców, wszystkim organizacjom i instytucjom, a także osobom i podmiotom: Gminnej Bibliotece Publicznej w Szczuce, Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Brodnicy, Gminnym Ochotniczym Strażom Pożarnym i Kołom Gospodyń Wiejskich współpracujących ze szkołami oraz związkom zawodowym.

Szczególne podziękowania skierowane zostały do Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej w Gortatowie z siedzibą w Szczuce za pomoc w organizacji uroczystości. Wójt gminy Brodnica podziękował za bardzo dobrą współpracę organowi nadzoru pedagogicznego. Podziękowania za przybycie na uroczystość i współpracę skierował bezpośrednio do Anny Sawickiej, wizytatora KO w Bydgoszczy Delegatura w Toruniu. Wraz z podziękowaniami wójt życzył wszystkim pracownikom oświaty jak najwięcej sukcesów, zasłużonej wdzięczności uczniów, wychowanków i rodziców oraz wielu satysfakcji i radości w życiu prywatnym i rodzinnym. Przybyli na uroczystość uczcili minutą ciszy wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty, których nie ma już wśród nas.

Nagrodę wójta gminy Brodnica Adama Zalewskiego za szczególnie osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej, opiekuńczej oraz w zakresie działalności pozaszkolnej otrzymali:
  • Zenon Piotr Matuszewski – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ziemi Michałowskiej w Gortatowie z siedzibą w Szczuce oraz Szkoły Filialnej w Cielętach
  • Elżbieta Krajnik – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Królewny Anny Wazówny w Gorczenicy
  • Aleksandra Prusak – wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Szabdzie

Dyrektorzy szkół gminy Brodnica nagrodzili wyróżniających się w pracy nauczycieli.
Nagrodę dyrektora SP Gorczenica Elżbiety Krajnik otrzymały: Tetyana Duszyńska, Katarzyna Bednarczyk oraz nieobecna na uroczystości Wioletta Szwarc.
Nagrodę dyrektora SP Szabda Arkadiusza Chojnowskiego otrzymały: Dorota Jankowska, Ewa Bieżuńska, Emila Czajkowska i Magdalena Łabuz.
Nagrodę dyrektora SP Gortatowo z siedzibą w Szczuce Zenona Piotra Matuszewskiego otrzymały: Teresa Cieczko, Zofia Matuszewska, Renata Czarkowska i Stanisława Siedlikowska.

Uroczystość prowadziła Zofia Matuszewska oraz uczniowie SP Gortatowo z siedzibą w Szczuce, którzy swoim programem artystycznym wyrazili wdzięczność i podziękowanie nauczycielom za trud pracy z dziećmi.
Organizowane corocznie Dni Edukacji Narodowej w gminie Brodnica są dowodem na to, że zawód nauczyciela jest szczególnie doceniany i szanowany, a wysoka jakość oświaty na terenie gminy jest jednym z priorytetów jej rozwoju. Po oficjalnej uroczystości wszyscy zebrani udali się na wspólny poczęstunek.

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica, Jolanta Tomella kierownik OKSZ

Dzień Edukacji Narodowej w gminie Brodnica/fot. nadesłane: