I LO w Brodnicy informuje

piątek, 12 lipca 2019 r., godz. 07:47  |  Wersja do druku

"Różyczkowanie" to największa tradycja I LO w Brodnicy, sięgająca historią do początków istnienia szkoły. Tej tradycji stało się zadość ponownie 4 lipca 2019, kiedy kolejny rocznik abiturientów opuścił mury szkoły z przyczepioną do piersi różyczką i wspomnieniami trzech lat nauki w liceum.

Podczas uroczystości, która odbyła się w szkolnej hali sportowej, dyrektor I LO w Brodnicy Wiesław Łupina odczytał decyzję Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku, a młodzież klas drugich udekorowała kwiatami swoich starszych kolegów. W podziękowaniu za różyczkę, abiturienci obdarowywali młodszych kolegów czekoladą, którą drugoklasiści musieli zjeść do północy, by zgodnie z tradycją w przyszłym roku z powodzeniem zdać maturę.

Tego dnia w murach szkoły nie zabrakło znamienitych gości, a więc rodziców i bliskich abiturientów, kujawsko-pomorskiego wicekuratora oświaty Marii Mazurkiewicz, starosty brodnickiego Piotra Boińskiego, burmistrza Brodnicy Jarosława Radacza, przedstawicieli parlamentarzystów, kościoła, samorządów, instytucji, sponsorów i sympatyków szkoły. Uroczystości towarzyszyło wyróżnienie i nagrodzenie maturzystów, którzy uzyskali stuprocentowe wyniki z egzaminów, a także absolwentów, którzy w całym okresie nauki w szkole osiągali bardzo wysokie wyniki w nauce i znaczące sukcesy w licznych formach działalności szkolnej.

Zgromadzeni goście kierowali pod adresem maturzystów i ich rodziców słowa pełne serdeczności i wiary w dalsze spełnianie marzeń i planów uczniów. Uroczystość uświetnił występ tancerzy i wokalistów Szkolnej Grupy Teatralnej, a zwieńczeniem spotkania był donośny, ostatni dzwonek na cześć absolwentów.

Uczniowie, którzy uzyskali stuprocentowe wyniki na egzaminie maturalnym:

Matematyka:

Geografia:
Karol Bartnicki

Źródło: Wojciech Zembrzycki

Różyczkowanie w I LO/fot. I LO w Brodnicy: