Zaloguj się | Rejestracja

Zlot fanów w Lipowie

środa, 10 lipca 2019 r., godz. 11:24  |  Wersja do druku

W dniach 19 - 21 lipca odbędzie się III Ogólnopolski Zlot Fanów Sagi o Lipowie. Jak pisze sama Katarzyna Puzyńska "Lipowo, miejsce akcji sagi, jest fikcyjną wsią, położoną kilkanaście kilometrów od Brodnicy, w województwie kujawsko-pomorskim. Tworząc książkowe Lipowo, inspirowałam się istniejącą naprawdę miejscowością".W lipcu na Pojezierzu Brodnickim odbędzie się już trzeci ogólnopolski zlot fanów twórczości Katarzyny Puzyńskiej. Zlot rozpocznie się w piątek, 19 lipca ogniskiem w ośrodku PTTK Bachotek, który zagorzałym czytelnikom sagi znany jest jako Słoneczna Dolina. W sobotę, 20 lipca od godziny 8:30 do 22:30 zaplanowano wiele atrakcji, a wśród nich nabór kandydatów na lipowskich śledczych, wycieczkę śladem powieści Katarzyny Puzyńskiej, grę miejską "Krwawa układanka", animacje dla dzieci, warsztaty dla śledczych, dzień zakończy ognisko i piknik w Porzydowie. Zlot zakończy się w niedzielę, 21 lipca o godzinie 12:50, poprzedzony turniejem wiedzy "Egzamin na speca od Lipowa".

A tak o wydarzeniu czytamy na Facebooku:

ZLOT W LIPOWIE 2019
Fani Sagi o Lipowie Katarzyny Puzyńskiej! Od 19 do 21 lipca zjeżdżamy się do rodzinnego miasta Podgórskiego i Kopp na nasze prywatne śledztwo inspirowane 5. i 6 częścią serii!

ZAPISY: https://zlotwlipowie.evenea.pl/

➡ Czy w Lipowie żyją jeszcze jacykolwiek mieszkańcy?
➡ Jak wygląda wampirzy pochówek pod murami cmentarza?
➡ Gdzie tak naprawdę zginęła Marylin?

To tylko kilka z pytań, które stawia przed Wami śledztwo! Chcesz wziąć w nim udział? Zapraszamy na III Ogólnopolski Zlot Fanów Sagi o Lipowie – Śladem Powieści Katarzyny Puzyńskiej!

ELEMENTY ŚLEDZTWA
ponad 2 dni stałego dostępu do głównego świadka – Katarzyny Puzyńskiej (Katarzyna Puzyńska),
śledztwo w terenie z licznymi zadaniami,
wizja lokalna na terenie Lipowa,
szkolenia z profesjonalistami z dziedziny kryminalistyki,
spotkania grupy śledczej przy ognisku (w zeszłym roku ponad 300 osób)
egzamin dla chętnych z 5. i 6. części sagi z atrakcyjnymi nagrodami!

KIEDY
19-21 lipca 2019r.

GDZIE
No jak to?! Jesteś fanem Katarzyna Puzyńska i nie wiesz gdzie tak naprawdę mieszkają Kopp i Podgórski? Pokrzydowo, Zbiczno i Brodnica w województwie kujawsko-pomorskim. Przyłóżcie się.

REJESTRACJA
Jeżeli chcesz dołączyć do grupy śledczej musisz się zarejestrować. Zrobisz to za pomocą naszego tajnego formularza dostępnego tutaj: https://zlotwlipowie.evenea.pl/

OPŁATY
Każdy śledczy musi być odpowiednio wyposażony! Zadbamy, by twój zestaw startowy był użyteczny, ale i wyjątkowy! Wpłać 20 zł przy rejestracji, a będziesz przygotowany by rozpocząć śledztwo na Zlocie w Lipowie 2019!

NOCLEGI
Ponad 300 śledczych? Nawet znany zamtuz Gwiazdozbiór nie pomieściłby tylu klientów na raz! Wybaczcie, ale noclegów musicie poszukać sami – to też umiejętność dobrego śledczego! Wykażcie się sprytem i organizacją i zarezerwujcie najlepszy nocleg dla siebie! To wasze pierwsze zadanie!
(TIP dla początkujących: wkrótce udostępnimy podstawową bazę noclegów w pobliżu)

Gotowi na nowe emocje?
Zapraszamy do Lipowa!

Obiecujemy, że nawet jeżeli braliście udział w poprzednich edycjach zlotu – nie będziecie zawiedzeni! Mnóstwo nowych atrakcji, mnóstwo nowych możliwości i jeszcze większy wkład w Zlot niż do tej pory!reklama

Śladem powieści Katarzyny Puzyńskiej:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama