Zaloguj się | Rejestracja

Aktywna mama, aktywny tata

wtorek, 09 lipca 2019 r., godz. 10:12  |  Wersja do druku

Marszałek Piotr Całbecki wręczył pierwsze umowy o dofinansowanie młodym rodzicom w ramach programu "Aktywna Mama, aktywny Tata". Dzięki temu wsparciu będą mogli sfinansować opiekę nad swoimi małymi dziećmi. Pomoc w postaci refundacji rocznych kosztów opieki nad maluchami do lat 3 - nawet 800 złotych miesięcznie na pokrycie kosztów żłobka lub wynagrodzenia niani - trafiła do dwudziestu ośmiu rodzin.- To już kolejna edycja naszego programu, który cieszy się niesłabnącą popularnością. Do tej pory pomoc trafiła do ponad 3 tysięcy rodzin z regionu. W ciągu najbliższych miesięcy planujemy kolejne nabory wniosków – tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.

W ramach trwającej edycji projektu przyznano do tej pory wsparcie dla 151 rodzin z powiatów brodnickiego, bydgoskiego, chełmińskiego, grudziądzkiego, toruńskiego, tucholskiego, golubsko-dobrzyńskiego, lipnowskiego rypińskiego, nakielskiego, sępoleńskiego, radziejowskiego, włocławskiego, wąbrzeskiego, świeckiego i żnińskiego. Wsparcie trafi w sumie do tysiąca rodzin.

Z refundacji kosztów opieki nad dzieckiem korzystają:
 • osoby pracujące sprawujące opiekę nad dziećmi do lat 3 (w tym przebywające na urlopie macierzyńskim/rodzicielskim/wychowawczym)
 • osoby bezrobotne pozostające poza rynkiem pracy ze względu na obowiązek opieki nad dziećmi do lat 3

W ramach projektu "Aktywna Mama, aktywny Tata" uczestnicy mogą skorzystać ze wsparcia w postaci refundacji kosztów opieki nad dzieckiem w formie:
 • żłobka (w wysokości maksymalnie do 800 zł miesięcznie na okres do 12 miesięcy)
 • klubu dziecięcego (w wysokości maksymalnie do 600 zł miesięcznie na okres do 12 miesięcy)
 • opiekuna dziennego (pokrycie kosztów wynagrodzenia w wysokości maksymalnie do 600 zł miesięcznie na okres do 12 miesięcy)
 • niani (pokrycie kosztów wynagrodzenia w wysokości maksymalnie do 800 zł miesięcznie na okres do 12 miesięcy)

Ponadto dla osób bezrobotnych przewidziano wsparcie aktywizacyjne i szkoleniowe wspomagające powrót na rynek pracy w formie:
 • indywidualnego doradztwa zawodowego
 • poradnictwa zawodowego
 • poradnictwa psychologicznego
 • pośrednictwa pracy
 • szkoleń zawodowych
 • wsparcia specjalisty ds. aktywizacji

Projekt "Aktywna Mama, aktywny Tata" jest koordynowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej i współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Całkowita wartość projektu to 12,9 mln złotych, a kwota dofinansowania z RPO wynosi prawie 12,3 mln złotych.


reklama

Źródło: Beata Krzemińska rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama