Gmina Bobrowo

poniedziałek, 08 lipca 2019 r., godz. 13:19  |  Wersja do druku

W sobotę, 29 czerwca Ochotnicza Straż Pożarna w Bobrowie świętowała 100-lecia swojego istnienia. Jubileuszowa uroczystość z tej okazji odbyła się równolegle z obchodami Gminnego Dnia Strażaka. Druhom z OSP Bobrowo gratulacje i życzenia w imieniu władz powiatu złożył starosta brodnicki Piotr Boiński, który gościł na jubileuszu.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 13:30 od zbiórki przed Gminnym Ośrodku Kultury w Bobrowie, skąd uczestnicy udali się do miejscowego kościoła pw. św. Jakuba Apostoła Starszego. Tam pół godziny później została odprawiona msza święta dziękczynna z okazji 100-lecia OSP Bobrowo. Po mszy nastąpił przemarsz na plac przed remizą, gdzie kontynuowano uroczystości. Dowódca uroczystości dh Krzysztof Ćwikliński złożył meldunek prezesowi Zarządu Powiatowego OSP dh Zbigniewowi Sosnowskiemu. Po przywitaniu odbyło się uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt, dowódcą pocztu flagowego był dh Tomasz Śnieżawski, flagowym dh Marcin Gmiński, a osobą towarzyszącą dh Kamil Jarszak. Podczas uroczystości naczelnik OSP Bobrowo dh Tomasz Ćwikliński odczytał historię, krótkie podsumowanie całej działalności i rozwoju jednostki przez wszystkie lata jej istnienia.

Zostały również wręczone odznaczenia dla zasłużonych strażaków: złoty medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymali: dh Zdzisław Motylicki i dh Zbigniew Ćwikliński, srebrny medal za zasługi dla pożarnictwa: dh Tomasz Ćwikliński, dh Krzysztof Ćwikliński wraz z dh Marcinem Gmińskim oraz brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymał dh Tomasz Mielnik. Odznaczenia wręczyli: prezes Oddziału Powiatowego ZOSPRP w Brodnicy dh Zbigniew Sosnowski, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy starszy bryg. Waldemar Szrull, zastępca Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy kpt Tomasz Banasik oraz komendant Zarządu Oddziału Gminnego ZOSPRP w Bobrowie dh Tomasz Mrozowski. W trakcie uroczystości poczet sztandarowy jednostki OSP Bobrowo został uhonorowany Złotym Znakiem Związku OSP RP, a dekoracji dokonał dh Zbigniew Sosnowski, starszy bryg. Waldemar Szrull oraz dh Tomasz Mrozowski. Nie zabrakło również wręczenia podziękowań dla druhów strażaków, sponsorów oraz osób, które szczególnie angażowały się w rozwój tejże jednostki. Podziękowania wręczył naczelnik OSP Bobrowo dh Tomasz Ćwikliński. Po części oficjalnej odbył się krótki humorystyczny występ dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej z Bobrowa pod przewodnictwem wicedyrektor Sylwii Fila, który umilił uroczystość.

Na zaproszonych gości, przedstawicieli Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Bobrowo oraz dla druhów strażaków jednostki w Bobrowie został przygotowany poczęstunek, podczas którego został zaprezentowany film o Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobrowie przygotowany przez Izabelę i Kamila Majkowskich ,"Majkowscy Foto&Video". Organizatorzy imprezy nie zapomnieli również o mieszkańcach wsi oraz gminy, dla których został przygotowany poczęstunek (grill, grochówka, kawa, herbata oraz ciasto), a dla dzieci różnego rodzaju atrakcje m in.: dmuchane zjeżdżalnie, pokaz pierwszej pomocy przeprowadzony przez Marcina Suchoparskiego ,SUVIMED. Dla wszystkich gości oraz mieszkańców, którzy chcieli złożyć życzenia, została wystawiona księga do której można było się wpisać. Na pamiątkę rozdawano ulotki które przygotowali Justyna Filipska i Marek Klonowski. Od godziny 18:00 trwała wspólna zabawa taneczna.

Źródło: UG Bobrowo, Starostwo Powiatowe w Brodnicy

100-lecie istnienia OSP w Bobrowie/fot.nadesłane: