Zaloguj się | Rejestracja

Policja w Brodnicy informuje

środa, 03 lipca 2019 r., godz. 12:10  |  Wersja do druku

O szczęściu może mówić kierowca citroena berlingo, który dzisiejszego ranka nie zatrzymał się przed znakiem STOP przed niestrzeżonym przejazdem kolejowym i otarł się o przejeżdżającą lokomotywę. Mężczyzna ukarany został mandatem karnym w wysokości 500 złotych i 6 punktami karnymi.Do zdarzenia doszło dzisiejszego ranka (3.07.). Około godz. 7:00 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Osiek. Policjanci ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce zdarzenia ustalili, że kierujący berlingo 43-latek z powiatu rypińskiego, nie zatrzymał się przed znakiem STOP, po czym nie udzielił pierwszeństwa przejazdu lokomotywie. Na szczęście doszło tylko do uszkodzenia pojazdów. 43-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych i 6 punktami karnymi.

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 39-letniemu mieszkańcowi powiatu brodnickiego, którego zatrzymali brodniccy policjanci. Mężczyzna Kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości i mimo dożywotniego zakazu, a w
samochodzie miał narkotyki. Sprawca został zatrzymany dzięki czujności innego kierowcy. Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (1.07.). Około godz. 18:00 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie od jednego z kierowców poruszających się drogą krajową nr 15, że jedzie prawdopodobnie za nietrzeźwym kierowcą vectry, który stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Dyżurny natychmiast naprzeciw wysłał patrol policjantów ruchu drogowego. Zgłaszający poinformował dyżurnego, że pojazd w miejscowości Niewierz zatrzymał się i tam, do zgłaszającego dojechał patrol policjantów. Jak się okazało, kierowca opla 39-latek miał prawie 0,7 promila alkoholu w organizmie, ponadto po sprawdzeniu jego danych w policyjnym systemie okazało się, że ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. W trakcie czynności z kierowcą, policjanci w jego aucie zauważyli woreczki strunowe. Po przeszukaniu auta, mundurowi zabezpieczyli prawie 0,5 g marihuany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu w Brodnicy, a jego auto na policyjny parking. Za popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


reklama

Źródło: asp. szt. Agnieszka Łukaszewska oficer prasowy KPP Brodnica

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama