Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Świedziebnia

środa, 03 lipca 2019 r., godz. 09:24  |  Wersja do druku

W niedzielę, 30 czerwca w Świedziebni odbył się XIII Turniej Pamięci Zbigniewa Gontarskiego. Były zawody piłkarskie i strzeleckie, festyn rodzinny, konkursy dla dzieci i młodzieży, a także zabawa taneczna z zespołem SĄGORSI.Klub LZS Świedziebnia został założony z inicjatywy nieżyjącego wójta Zbigniewa Gontarskiego. Zbigniew Gontarski to wieloletni wójt gminy Świedziebnia, samorządowiec ceniony za pracę i społeczne inicjatywy, ale też lubiany jako człowiek szukający porozumienia, zgodny i bezkonfliktowy, człowiek który racjonalnie starał się godzić dobro gminy Świedziebnia z dobrem mieszkańców całego regionu. Twórczy i pracowity wniósł wiele pomysłów i pracy, przyczyniając się do rozwoju powiatu brodnickiego.

Każdego roku, zazwyczaj w pierwszą niedzielę lipca, a tym razem w ostatnią niedzielę czerwca, odbywa się Turniej Gmin Pamięci Zbigniewa Gontarskiego, wyjątkiem był rok 2017, gdy niegościnna aura popsuła plany. Zespoły z ościennych gmin zapraszane są na rozgrywki do Świedziebni. Tak było i w tym roku. Patronat honorowy nad imprezą, która odbyła się w niedzielę, 30 czerwca objęli starosta brodnicki Piotr Boiński i wójt gminy Świedziebnia Szymon Zalewski.

Piotr Burkwicz organizator turnieju powiedział nam:
- To kolejny, XIII Turniej Pamięci Zbigniewa Gontarskiego. Zbyszek Gontarski był człowiekiem, który bardzo dobrze i mądrze animował sport na naszym terenie. Był inicjatorem klubu LZS Świedziebnia, dlatego chcemy uczcić jego pamięć i jest to bodziec do tego, byśmy corocznie ten turniej robili. Głównym sponsorem naszej imprezy był wójt gminy Świedziebnia Szymon Zalewski. Oczywiście zawsze tez możemy liczyć na starostę brodnickiego Piotra Boińskiego, który pomaga nam przy organizacji tej imprezy. Jak zawsze pomaga nam w klubie Dominik Kocieniewski czyli firma DOKO z Brodnicy, za co serdecznie dziękujemy. Dostaliśmy też dofinansowanie z KSOW-u. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim sponsorom, chciałbym też podziękować honorowym gościom, którzy tu dotarli - rodzinie św. pamięci Zbigniewa Gontarskiego i posłowi na Sejm Zbigniewowi Sosnowskiemu, który jak zawsze i od początku pomaga nam zarówno i słowem i czynem. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wiele osób ma w tym swój udział, dziękujemy też kibicom za doping. Po zakończeniu turnieju i wręczeniu pucharów i nagród przenosimy imprezę do parku w Świedziebni, gdzie odbędzie się piknik rodzinny. Będą zamki, batuty, zjeżdżalnie, posiłki, baloniki dmuchane helem, jednym słowem wiele atrakcji dla dzieci. Będzie stragan odpustowy, bar, zespół SĄGORSI ze Świedziebni. Zapraszamy wszystkich serdecznie.

Na turnieju wystąpiło 11 drużyn piłkarskich, a wśród nich:
 • DOKO Brodnica
 • BS Brodnica
 • Mocne Głowy Janowo
 • ETOL Zasady
 • Visotec Brodnica
 • K&K Jastrzębie
 • Supa Strikers
 • FC Jaworski
 • GOTEC Jastrzębie
 • Cofresco Brodnica
 • Górzno

Rozgrywki zakończyły się wynikami:
I miejsce DOKO Brodnica
II miejsce K&K Jastrzębie
III miejsce Supa Strikers

Po zakończeniu turnieju odbył się festyn w parku w Świedziebni.


reklama

Turniej Pamięci Zbigniewa Gontarskiego:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama