Jarmark Ekologiczny w Brodnicy

czwartek, 27 czerwca 2019 r., godz. 12:27  |  Wersja do druku

W niedzielę 21 lipca odbędzie się XIV Międzynarodowy Jarmark Ekologiczny. Na tych, którzy zechcą spędzić niedzielę miło i rodzinnie, na Przedzamczu w Brodnicy czekać będzie moc atrakcji. Stanie tam kilkadziesiąt stoisk z żywnością ekologiczną, wyrobami artystycznymi i roślinami ozdobnymi.

Przez cały czas trwania jarmarku promowne będą produkty mleczne na towarzyszącym imprezie Pikniku Mlecznym organizowanym przez Kujawsko-Pomorską Izbę Rolniczą z Przysieka. Nie zabraknie również potraw regionalnych, które przygotują do degustacji panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Bartniczki, Jajkowa, Najmowa i Nieżywięcia. Początek imprezy zaplanowano na godz. 13:00.

Będą konkursy o tematyce dotyczącej zdrowia, produktów mlecznych, bezpieczeństwa i ekologii. Na zwycięzców konkursów czekają nagrody. Na scenie od godziny 13:00 będą odbywać się koncerty, w parku Anny Wazówny będzie działało miasteczko medyczne, a na parchamie przy zamku rowerowe miasteczko dla najmłodszych. Dzieci będą mogły skorzystać za darmo z wesołego miasteczka i Aktywnej Strefy Kangura.

Nie zabraknie też pokazów rycerskich, spotkań z historią i archeologią, pokazów akrobacji rowerowej oraz ratownictwa medycznego, prezentacji sprzętu policyjnego i strażackiego. Od godz. 13:00 do końca imprezy będzie można skosztować potraw na bazie mleka, którymi częstować będą organizatorzy Pikniku Mlecznego. Natomiast o godz. 14:00 i 17:00 odbędzie się degustacja potraw lokalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z gmin powiatu brodnickiego. Na zamku w Oberży od 13:00 do 19:00 będzie odbywał się pokaz domowych sposobów wędzenia jesiotra i innych ryb z naszych jezior.

Przez cały czas trwania imprezy w Miasteczku Zdrowia będzie można wykonać sobie wiele darmowych badań i skorzystać z porad fachowców. Na scenie wystąpią między innymi zespół cygański "Hitano", kilkudziesięcioosobowa orkiestra dęta z Mykanowa wraz z zespołem tanecznym i zespól "Babylon".

Organizatorem imprezy jest Urząd Miejski w Brodnicy. Współorganizatorami imprezy są: Muzeum w Brodnicy, zaś partnerami: PGK, Stowarzyszenie Ekołan, Stowarzyszenie Integracja i Współpraca. MPWiK, PEC, BDK, MiPBP, firmy: AGNO i SANTANDER CONSUMER BANK.

Patronat nad imprezą objął marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki i przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober.

Ramowy program imprezy:

Scena:

13:00 – oficjalne otwarcie imprezy

13:05 – występ zespołu cygańskiego HITANO

13:35 - pokaz walk rycerskich

14:00 – pokaz akrobacji rowerowej

14:20 – konkurs w ramach Pikniku Mlecznego

14:30 – koncert w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Mykanowa

15:15 – konkurs w ramach Pikniku Mlecznego, rozstrzygnięcie konkursów gastronomicznych

15:35 – występ zespołu cygańskiego HITANO

16:10 – konkurs org. przez Stowarzyszenie Współpraca i Integracja

16:20 – koncert w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Mykanowa