Zaloguj się | Rejestracja

Jarmark Ekologiczny w Brodnicy

czwartek, 27 czerwca 2019 r., godz. 12:27  |  Wersja do druku

W niedzielę 21 lipca odbędzie się XIV Międzynarodowy Jarmark Ekologiczny. Na tych, którzy zechcą spędzić niedzielę miło i rodzinnie, na Przedzamczu w Brodnicy czekać będzie moc atrakcji. Stanie tam kilkadziesiąt stoisk z żywnością ekologiczną, wyrobami artystycznymi i roślinami ozdobnymi.Przez cały czas trwania jarmarku promowne będą produkty mleczne na towarzyszącym imprezie Pikniku Mlecznym organizowanym przez Kujawsko-Pomorską Izbę Rolniczą z Przysieka. Nie zabraknie również potraw regionalnych, które przygotują do degustacji panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Bartniczki, Jajkowa, Najmowa i Nieżywięcia. Początek imprezy zaplanowano na godz. 13:00.

Będą konkursy o tematyce dotyczącej zdrowia, produktów mlecznych, bezpieczeństwa i ekologii. Na zwycięzców konkursów czekają nagrody. Na scenie od godziny 13:00 będą odbywać się koncerty, w parku Anny Wazówny będzie działało miasteczko medyczne, a na parchamie przy zamku rowerowe miasteczko dla najmłodszych. Dzieci będą mogły skorzystać za darmo z wesołego miasteczka i Aktywnej Strefy Kangura.

Nie zabraknie też pokazów rycerskich, spotkań z historią i archeologią, pokazów akrobacji rowerowej oraz ratownictwa medycznego, prezentacji sprzętu policyjnego i strażackiego. Od godz. 13:00 do końca imprezy będzie można skosztować potraw na bazie mleka, którymi częstować będą organizatorzy Pikniku Mlecznego. Natomiast o godz. 14:00 i 17:00 odbędzie się degustacja potraw lokalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z gmin powiatu brodnickiego. Na zamku w Oberży od 13:00 do 19:00 będzie odbywał się pokaz domowych sposobów wędzenia jesiotra i innych ryb z naszych jezior.

Przez cały czas trwania imprezy w Miasteczku Zdrowia będzie można wykonać sobie wiele darmowych badań i skorzystać z porad fachowców. Na scenie wystąpią między innymi zespół cygański "Hitano", kilkudziesięcioosobowa orkiestra dęta z Mykanowa wraz z zespołem tanecznym i zespól "Babylon".

Organizatorem imprezy jest Urząd Miejski w Brodnicy. Współorganizatorami imprezy są: Muzeum w Brodnicy, zaś partnerami: PGK, Stowarzyszenie Ekołan, Stowarzyszenie Integracja i Współpraca. MPWiK, PEC, BDK, MiPBP, firmy: AGNO i SANTANDER CONSUMER BANK.

Patronat nad imprezą objął marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki i przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober.

Ramowy program imprezy:

Scena:

13:00 – oficjalne otwarcie imprezy

13:05 – występ zespołu cygańskiego HITANO

13:35 - pokaz walk rycerskich

14:00 – pokaz akrobacji rowerowej

14:20 – konkurs w ramach Pikniku Mlecznego

14:30 – koncert w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Mykanowa

15:15 – konkurs w ramach Pikniku Mlecznego, rozstrzygnięcie konkursów gastronomicznych

15:35 – występ zespołu cygańskiego HITANO

16:10 – konkurs org. przez Stowarzyszenie Współpraca i Integracja

16:20 – koncert w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Mykanowa

17:15 konkurs wiedzy o zdrowiu

17:25 – pokaz walk rycerskich

17:35 – pokaz akrobacji rowerowej

18:00 – koncert zespołu Babylon

Poza sceną:

ul. Zamkowa:

- jarmark produktów ekologicznych

- stoiska z wyrobami artystycznymi

- stragany ogrodnicze

park Anny Wazówny:

- miasteczko zdrowia

- prezentacje Brodnickiego Parku Krajobrazowego i Nadleśnictwa Brodnica

- spotkania z historią i archeologią

- animacje prowadzone przez BDK

parking przy Pałacu Anny Wazówny:

- darmowe miasteczko zabaw

plac przy Pałacu Anny Wazówny

- degustacja potraw lokalnych (godz. 14:00 i 17:00)

- degustacja potraw mlecznych w ramach Pikniku Mlecznego (od godz. 13:00)

- Aktywna Strefa Kangura

- kiermasz książek

Zamek:

- pokaz domowego wędzenia jesiotra – Oberża na Zamku

- giełda kolekcjonerska

- spotkania z historią i archeologią

- osada rycerska – plac przy scenie po prawej stronie

- pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego – parking przy policji


reklama

Źródło: Joanna Szczepański Urząd Miejski w Brodnicy

Jarmark Ekologiczny w Brodnicy:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama