Zaloguj się | Rejestracja

Święto Miodu w Bartniczce

poniedziałek, 17 czerwca 2019 r., godz. 12:47  |  Wersja do druku

Są różne festyny i święta, ale takie słodkie jak w Bartniczce, jest tylko jedno. W miniony weekend 15/16 czerwca, po raz jedenasty w Bartniczce odbyło się Święto Miodu. Jak zwykle atrakcji było co niemiara. Ważną częścią święta były też motocykle, które można było podziwiać z bliska.Święto Miodu trwało dwa dni. W programie było wiele atrakcji, ale przede wszystkim promocja miodu i jego walorów w kuchni i kosmetyce oraz w lecznictwie. Imprezie towarzyszył Zlot Motocykli i walka o "Złote Żądło Święta Miodu". Tradycją święta stała się sprzedaż miodu, a na stoiskach każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ważną częścią imprezy były też motocykle, które można było obejrzeć z bliska, a także podziwiać ich piękno i różnorodność. Motocykliści nie zawiedli i dumnie prezentowali swoje maszyny. Zainteresowanie było duże, a stalowe rumaki lśniły pracowicie wypucowane.

Liczne stoiska zapraszały chętnych do zakupów. Swoje zagrody prezentowały sołectwa, których intencją było przybliżenie przybyłym gościom tradycji regionu i polskiej wsi. Koła Gospodyń Wiejskich zachęcały do degustacji wyrobów i prezentowały swoje pasje i osiągnięcia. Było co zjeść i wypić, nikt nie wyszedł głodny. Dzieci szalały na zjeżdżalniach, trampolinach, kulach i innym sprzęcie rekreacyjnym. Duże uznanie należy się grupie wokalnej "Blask" pod kierownictwem Kariny Stachowiak i grupie wokalnej "Radoszczanie", które nie zawiodły oczekiwań. Koncertami bawiły publiczność grupy LAMARO, BLU REY i TOLEDO.

Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Teresa Rulko powiedziała nam: - W tym roku obchodzimy jedenaste Święto Miodu połączone z ósmym Zlotem Motocykli, choć myślimy już o tym, jak będzie wyglądać jubileusz X Zlotu Motocykli. Wczoraj zaproponowaliśmy konkurencje na wesoło dla motocyklistów, które zakończyły się wyłonieniem laureatów Złotych Żądeł Święta Miodu. Był też Czwarty Turniej Szachowy rozegrany w trzech kategoriach wiekowych - dzieci, młodzież i dorośli. Mieliśmy rekordowe zainteresowanie, nigdy wcześniej nie było tak dużego, a dzisiaj, w wydłużonej paradzie motocykli wzięło udział 170 maszyn i 210 uczestników. Zaproponowaliśmy gościom koncerty, które bardzo się podobały i zabawę pod gołym niebem. Zainteresowanie jest ogromne, z czego my jako organizatorzy bardzo się cieszymy i liczę na to, że nasza impreza wpisała się już na stałe do kalendarza imprez o zasięgu powiatowym. A dowody sympatii spływają zewsząd i bardzo się cieszymy, że możemy wspólnie się bawić, tym bardziej, że sprzyja to integracji gminnej i powiatowej.

Frekwencja dopisała, jak również zaproszeni goście. Jak obiecał wójt gminy Wiesław Biegański, impreza będzie kontynuowana i rozszerzana. A więc nic, tylko czekać do przyszłego roku. Święto jak zwykle przygotowano perfekcyjnie, za co należą się wielkie podziękowanie osobom, które przy tym pracowały. Nad całością czuwała rozłożysta "Baba Bartnicka", która witała przyjezdnych przed Urzędem Gminy Bartniczka.

Wśród zaproszonych gości obecni byli między innymi: posłowie na Sejm Paweł Szramka i Zbigniew Sosnowski, starosta brodnicki Piotr Boiński i wicestarosta Stanisław Kosakowski, przewodniczący Rady Powiatu Roman Pytlasiński, burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz Kinicki, wójt gminy Brzozie Danuta Kędziorska, wójt gminy Świedziebnia Szymon Zalewski, wójt gminy Osiek Paweł Chudy, sekretarz UMiG Jabłonowo Pomorskie Edward Łukaszewski.


reklama

Święto Miodu w Bartniczce:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama