Zaloguj się | Rejestracja

LGD z dodatkowymi środkami

piątek, 14 czerwca 2019 r., godz. 08:09  |  Wersja do druku

Dziewięć Lokalnych Grup Działania z naszego regionu zostało nagrodzonych za sprawną realizację zadań powierzonych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Dzięki swojej aktywności i zaangażowaniu LGD otrzymały dodatkowe środki, które przekażą mieszkańcom swoich obszarów.Przedstawiciele z rąk członka zarządu województwa Anety Jędrzejewskiej odebrali aneksy do umów zwiększające dofinansowanie.

- Decyzja by powierzyć w ręce lokalnych społeczności środki na realizację działań odpowiadających na realne problemy i potrzeby mieszkańców okazała się sukcesem. LGD z naszego regionu z wielkim powodzeniem realizują powierzone im zadania i dzięki temu otrzymają dodatkowe środki, które trafią bezpośrednio do lokalnych przedsiębiorców – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Dzięki dodatkowym środkom lokalne strategie rozwoju zostaną zasilone kwotą 6,3 mln zł. Środki trafią do mieszkańców z obszaru danej LGD na podejmowanie i rozwijanie działalności gospodarczej. Poszczególne LGD otrzymają od 490 tys. do 1,1 mln złotych.

Lista nagrodzonych Lokalnych Grup Działania:

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Pojezierze Brodnickie"
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Dorzecza Zgłowiączki
Lokalna Grupa Działania "Zakole Dolnej Wisły"
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Południe
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Podgrodzie Toruńskie"
Lokalna Grupa Działania Pałuki-Wspólna Sprawa
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska
Lokalna Grupa Działania Ziemia Gotyku

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Pojezierze Brodnickie" otrzymało dodatkową kwotę zwiększającą budżet w wysokości 590 000,00 zł.


reklama

Źródło: Beata Krzemińska rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama