Dzień Dziecka w Górznie

niedziela, 02 czerwca 2019 r., godz. 12:31  |  Wersja do druku

Dzień Dziecka można spędzić na różne sposoby. W Górznie spędzono go rodzinnie, na łonie przyrody i z wędką. Całe rodziny od samego rana wędkowały na jeziorze Młyńskim, biorąc udział w dopingującej rywalizacji. A było o co walczyć, bo sponsorzy nie zawiedli i nagrody czekały.

W słoneczną sobotę, 1 czerwca, nad jeziorem Młyńskim w Górznie, Koło Wędkarskie z Górzna zorganizowało po raz kolejny Dzień Dziecka z Wędką. W zawodach wzięło udział 77 młodych wędkarzy, którzy ochoczo wędkowali wspólnie z opiekunami. Dzieci zostały podzielone na trzy grupy wiekowe do lat 8, od 8 do 12, i od 12 do 16 lat. Po odprawie wszyscy zawodnicy porozchodzili się na wyznaczone stanowiska i rozpoczęła się wędkarska rywalizacja, która trwała 60 minut.

Prezes Koła PZW nr 18 w Górznie Cezary Wąsicki powiedział o zawodach: - Imprezę organizujemy każdego roku w pobliżu Dnia Dziecka, w tym roku mamy wyjątkowo dużą frekwencję, około 150 osób. Sponsorów mamy bardzo hojnych, jest więc dużo nagród rzeczowych. Łowimy na wagę, wszystkie rybki wracają do jeziora.

Burmistrz Miasta i Gminy Tomasz Kinicki poproszony o podsumowanie imprezy powiedział: - Cieszę się, że Dzień Dziecka wypadł w tak piękną pogodę, frekwencja dopisała, zawody są więc udane, połowy zapewne też. Wszystkim dzieciom z okazji ich święta życzę, aby spełniły się ich marzenia - te duże i te małe, te trudne i te łatwe do spełnienia. W dzisiejszych czasach trudno jest o sponsorów, tym bardziej gratuluję organizatorom, że im się udało tylu sponsorów zainteresować ofertą. Cieszę się z frekwencji i widzę, że ta impreza, która jest cykliczna, przyciąga coraz więcej osób i to coraz młodszych amatorów wędkowania.

Wyniki zawodów przedstawiały się następująco:

grupa do 8 lat

I miejsce Dominik Lewandowski
II miejsce Dominik Zieliński
III miejsce Daria Ostrowska

grupa 8 - 12 lat

I miejsce Bartłomiej Szamot
II miejsce Piotr Kużniarski
III miejsce Malwina Boros

grupa 12 - 16 lat

I miejsce Maciej Drozdowski
II miejsce Kacper Drozdowski
III miejsce Michał Kruszewski

Najmłodszym uczestnikiem zawodów był Oliwier Kłosiński, który otrzymał rybę - maskotkę. Największą rybę złowiła Malwina Boros, a był to karp o wadze 460 gram. Nagrody wręczał zwycięzcom Burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz Kinicki, który obserwował zawody z uśmiechem.

Sponsorami wydarzenia byli: Burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz kinicki, Wójt Gminy Świedziebnia Szymon Zalewski, firma GOTEC, firma Jaxon, Hotel Dworek Wapionka, Ośrodek Edukacyjny WILGA, poseł na Sejm Zbigniew Sosnowski, Starostwo Powiatowe w Brodnicy, firma Jotka Jerzy Cieszyński, Stacja Paliw Janko, Nadleśnictwo Skrwilno, ZHU TOMEX, Mar-Dom Domagalscy, sklep Groszek Kiniccy, Cukiernia MIGO Franciszek Rupiński, sklep TOP Market Świedziebnia, sklep PATRON Piotr Burkwicz, Stacja Obsługi Samochodów T-serwice Tomasz Czajkowski, sklep wędkarski Marek Rytka, Koło Gospodyń Wiejskich Miasta i Gminy Górzno, Usługi hydrauliczne Zbigniew Kłosiński, firma BARTEX Marian Stengierski, Pasieka Sylwia i Łukasz Blinkiewicz, Katarzyna i Krzysztof Wasielewscy, Anita i Marek Duczymińscy, Aneta i Stanisław Jasińscy, Agnieszka i Zbigniew Jasińscy, Danuta i Dariusz Czaja, Barbara Czaja, Renata i Łukasz Zielińscy, Jan Trędowicz, Patryk Lubomski, Mirosław Stengert, Dariusz Muzyka, Patryk Jasiński.

Zawody odbyły się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Górzno.

Dzień Dziecka w Górznie: